Obsługa prawna – zbędny wydatek?
Dla kogo?
Niezwykle często spotykam się z przeświadczeniem, że stała obsługa prawna, polegająca na wykupieniu w kancelarii prawnej swego rodzaju abonamentu, potrzebna jest wyłącznie dużym i prężnie działającym podmiotom gospodarczym. Podejście to ma jednak niewiele wspólnego z rzeczywistością.
Korzyści
Po pierwsze wskazać należy, że obsługa prawna przynosi wiele korzyści- w większości przypadków koszt pracy prawnika w ramach abonamentu jest niższy niż standardowy, a ponadto prawnik co miesiąc ma zwyczajnie zarezerwowaną dla nas pewną ilość czasu. To niezwykle istotne, gdy zależy nam na szybkim i korzystnym finansowo rozwiązywaniu bieżących problemów prawnych.
Trzeba również pamiętać, że regularne konsultowanie pojawiających się zagadnień może uchronić nas przed podjęciem działań ryzykownych lub przed poważnymi i daleko idącymi skutkami prawnymi.
Pakiety obsługi
Rodzaje abonamentów w ramach obsługi prawnej bywają bardzo różne- od symbolicznych 4 h w miesiącu (1 h zegarowa pracy tygodniowo), aż do abonamentów bez ograniczeń, gdzie równocześnie kilku prawników może przez cały miesiąc pracować na rzecz danego klienta. Jest to elastyczne rozwiązanie – na każde potrzeby i każdą kieszeń, wystarczy tylko określić zapotrzebowanie i wynegocjować najkorzystniejsze warunki. Pewne jest, że w całościowym rozrachunku pakiet obsługi to rozwiązanie opłacalne.