Niemal każdy ciężko pracujący Człowiek marzy o tym, by choć raz na jakiś czas wyrwać się z codzienności i spędzić kilka dni w raju. Mając na uwadze, że Raj może dla każdego oznaczać coś zupełnie innego, nie sposób nie zauważyć, jakie konsekwencje ma rozczarowanie związane z nieudanym wypadem wakacyjnym.

 

Długotrwałe poszukiwania odpowiedniej oferty wakacyjnej, wydawanie oszczędności i cięcia w budżecie domowym czy wreszcie wykorzystanie urlopu w pracy powinny wiązać się z głębokim, niczym niezmąconym relaksem podczas wymarzonej wyprawy.

 

Cóż jednak począć, gdy nasz lot jest opóźniony o wiele godzin, w hotelu jest basen, ale nieczynny z uwagi na panoszące się w nim drobnoustroje, a pokój nie ma widoku na morze, bo nie ma okna… Wiele osób w takich sytuacjach próbuje coś wskórać na miejscu, a w przypadku fiaska podjętych działań – zwyczajnie wraca do domu i stara się o wszystkim zapomnieć.

Warto zatem wiedzieć, że w sytuacji, gdy nasz wyjazd wakacyjny znacząco odbiega od oferty, jaką przedstawiło nam biuro podróży, możemy wystąpić o odszkodowanie lub zadośćuczynienie… albo chociaż odzyskać część poniesionych kosztów.